Prosba k občanům Černošic
Vážení občané, přátelé, kamarádi,
obracím se na Vás v době, kdy je Černošicím opět nejhůř. Před 12ti lety to vypadalo, že skončila doba temna a pro Černošice nastaly světlé zítřky. Jak čas ukázal, nic nebylo vzdálenější realitě. I když se Černošice zbavily tehdejších podvodníků a rozhodně udělaly několik kroků správným směrem k transparentnosti a otevřenosti, některé problémy přetrvávají. Transparentnost se nám začala potichu vytrácet a jak se ukázalo, noví zastupitelé nejsou zas tak svatí, jak se na nás snažili působit. Slušnost a pracovitost, bohužel, pomalu ustupuje neomalenosti, hulvátství a klientelismu. Začaly se objevovat kauzy, ve kterých jsou s prostředky města ve výši jednotek, desítek, ale i stovek milionů korun prováděny operace, které nelze při nejlepší vůli nazvat ani omylem, ani chybou. Množí se případy zcela flagrantního střetů zájmů jednotlivých zastupitelů. Developerské projekty jsou záhadným způsobem manipulovány a po městě jezdí černá auta, která chrání zájmy projektů, na nichž mají někteří členové vedení města eminentní zájem. Městem se šíří atmosféra strachu. Veřejné zakázky jsou čím dál častěji manipulovány a zadávány přímým zadáním. Developerům spřízněným s městskou radou je za městské peníze budována veřejná infrastruktura a jejich podmínky jsou výrazně lepší, než podmínky ostatních, běžných, slušných občanů. Územní plánování provádí operace, které spřízněným subjektům zhodnocují majetky za desítky až stovky milionů a ostatní zcela okrádají. Z města se vytrácí férovost, rovnost, dobrá nálada.
Blíží se jeden z okamžiků, kdy toto všechno můžete změnit. Vyzývám proto zbytek demokraticky smýšlejících slušných lidí, kteří si ještě nadále myslí, že by jejich děti nemělo přejet černé auto, když si dovolí nesouhlasit s projekty privilegovaných a záleží jim na otevřenosti a rovném přístupu orgánů veřejné správy:
BĚŽTE VOLIT!
Pokud slušní lidé nepůjdou volit, radnici opět ovládnou klientelistické, nedemokratické subjekty, jak se tomu stalo v posledních volebních obdobích. Je těžké si vybrat mezi volebními subjekty, kdy za všechny kandidují osoby, které se současným stavem pošpinili, nebo tak učinili v minulosti a kteří na problematických činech vedení města buď aktivně spolupracovali, nebo je alespoň legitimizovali svojí naprostou pasivitou. Proto, prosím, nevolte subjekty Věci Černošické a TOP09. Pokud je pro vás nemyslitelné vybrat si některé z uskupení, která se nabízejí, nezaškrtávejte křížkem celou kandidátku a vyberte z libovolných volebních subjektů pouze konkrétní jména. Vyberte jména těch, kterým věříte a které znáte a můžete jim bez obav svěřit svojí důvěru na nadcházející 4 roky. I to je lepší, než nevolit vůbec. Vybírejte proto dobře a odpovědně.
Dále vás prosím o šíření informací z tohoto blogu mezi lidi, které znáte, co největší rychlostí, protože času není nazbyt. Demokracie a slušnost zvítězí pouze tehdy, když slušní lidé budou držet spolu. Jen společně můžete zastavit kořínkování! Přeji vám hodně štěstí.
Pavel Černý, 21.9.2022.